S podzimem nás čeká příprava zahrady na zimu. A pokud máme bazén, bude v tom zahrnut i on. Zde však záleží na tom, o jaký typ se jedná. Zazimování nadzemního bazénu se totiž provádí úplně jinak než u toho zapuštěného. Tyto rozdíly vychází z jejich samotné konstrukce. Problém je zde především v tom, že u toho nadzemního je prakticky celá obnažená. Nemá tedy žádnou ochranu před chladem, sněhem a případnými ledovými kroupami. Pokud jej tedy chceme používat mnoho let, je potřeba se o něj postarat.
Prvním, co je potřeba udělat, je vypuštění veškeré vody. Tím se liší od toho zapuštěného, kde se obvykle část nechává. Následovat by mělo důkladné vyčištění. I když jste se totiž o něj celé léto starali a máte kvalitní filtrační systém, je stejně více než pravděpodobné, že se v něm za sezónu nějaké nečistoty objevily. Přitom zároveň proveďte důkladnou prohlídku, abyste včas viděli případná poškození. Po vyčištění jej nechte důkladně proschnout. Z tohoto důvodu je vhodné tuto fázi provádět v době, kdy je slunečné počasí a na příštích pár dní se nepředpokládá nějaká změna. Samozřejmě takových dnů na podzim moc není, avšak stále se najdou, hlavně na jeho začátku.
Proto se také vyplatí tyto procedury neodkládat. Je potřeba si přiznat, že v září, kdy dětem začne škola a skončí tropické teploty, se asi už moc často v bazénu koupat nikdo nebude. Můžeme jej tedy začít připravovat na zimu.
Poté, co vše pořádně vyschlo, jej složíme. Výhodou nadzemních bazénů je to, že je možné je relativně snadno složit a dát na bezpečné místo. Díky tomu je možné je lépe ochránit před mrazem. Jen je potřeba si uvědomit, že úložný prostor by měl být teplý, suchý a chráněný před myšmi, které si v zimě hledají úkryt v lidských obydlích.
Na jaře jej pak stačí jen vytáhnout, postavit a opět naplnit. Nemusíte se bát, zda zvládl zimu bez poškození. A to je nesporně výhodné.